Dziwne muzea w Berlinie / Strange museums in Berlin

Monsterkabinett

Steampunkowy sznyt i gigantyczne owadopodobne potwory. Jeśli chcesz osobiście poznać Pippi – miłośniczkę muzyki techno i tancerkę go-go, albo Oranginę sześcionożną lalę, czy pająka giganta, to musisz zejść do podziemia. Nie, żeby takie rzeczy były nielegalne w Berlinie, bo gdzie jak gdzie, ale w wyzwolonej stolicy Niemiec, prawie wszystko jest dozwolone. No więc musisz zejść po stromych i krętych schodach do undergroundu, bo tam właśnie znajduje się królestwo artysty Hannes’a Heiner’a i jego grupy performerów, którzy stworzyli surrealistyczny świat mechanicznych potworów. Kinetyczne, komputerowo sterowane, pneumatyczno – mechaniczne machiny, wykonane z metalowego złomu. Witajcie w świecie fantasy. Tutaj przez 20 minut można teleportować się do świata snów jak z horrorów. Potwory, dym, głośna muzyka i efekty świetlne. Fani offowej sztuki, wynalazcy, miłośnicy manga & anime, dizajnerzy – welcome to the house of fun, witajcie w artystycznym muzeum.

Monsterkabinett jest prywatnym museum należącym do artystycznej grupy Dead Chickens. Wizyta tutaj to wspieranie unikatowej i limitowanej sztuki szalonych niemieckich artystów i ich świata magicznych kreatur. Może gęsia skórka nie jest gwarantowana, ale fan tak i ewentualnie pocałunek monstrum. Dance for me baby! Dance! a może potwory z nocnych koszmarów odżyją…

Twórca i artysta, Hannes Heiner, nazywa swoje instalacje teatrem. Jego stwory wykonane są z recyklingowych i złomowanych materiałów – wiadomo Berlin jest eco. Każdy potwór ma swoje imię i swoją historię. Monsterkabinett to idealne miejsce, aby zakosztować undergroundowej kultury. Monstra, insekty, metalowe rzeźby, stwory, roboty, pająkopodobne, agresywne jak z nawiedzonego domu – po prostu Monstershow. Dlaczego warto tam iść? Bo w steampunkowym klimacie i industrialnej maskaradzie można zobaczyć niezależną sztukę i mroczną stronę Berlina. Ta trochę dziwna atrakcja mieści się w podwórku przy Rosenthalerstrasse 39, w miejscu gdzie swój dom znaleźli niezależni artyści, performerzy i streetartowcy.

Dziwne muzea w Berlinie / Strange museums in Berlin