Czy sześćdziesiątka to wystarczający powód, aby świętować? Zdecydowanie. Wpadłam więc do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na urodziny Smerfów.

To tutaj od kilku lat w ostatni weekend marca odbywa się Krakowski Festiwal Komiksu, który przyciąga nie tylko pasjonatów tego gatunku. Nawet jeśli ktoś nie jest szczególnie zakręcony na punkcie rysunkowych historyjek, to i tak nudzić się tu nie będzie, bo w gościnnych progach MOS’u czekają intrygujące historie i piękne ilustracje. A oprócz tego spotkania autorskie, międzynarodowe gwiazdy, wykłady, dyskusje, warsztaty, wystawy, pokazy filmów, komiksowa giełda, komiksowy świat z klocków Lego no i oczywiście pokaz cosplay.

Costume playing to nieodłączny element każdego eventu, festiwalu, czy konwentu, polega na przebieraniu się za postaci z komiksów, mang, anime, gier, filmów i książek. Ważne jest jak najdokładniejsze odwzorowanie danego bohatera nie tylko w stroju, ale także w sposobie poruszania, a nawet tonie głosu, to nie tylko atrakcja i pokaz ogromnej kreatywności, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Zobaczcie jak smerfastycznie można się bawić na 8. Krakowskim Festiwalu Komiksu i niech moc będzie z Wami!

8. Krakowski Festiwal Komiksu. Jest moc!