Co zrobić ze starą metalową miską, bębnem do pralki i skuterem? Wyrzucić na śmieci, oddać na złom, sprzedać na gumowym drzewku? Można, ale lepiej zrobić sobie transformersa! W Fabryce Robotów Filmowych u Pana Sebastiana nic metalowego się nie zmarnuje, bo tutaj wszystko przerabia się na terminatory, ksenomorfy, minionki, obcych i resztę astralnego pyłu. Normalnie kosmos i gwiezdne wojny pod jednym dachem! Jak tu trafiłam? Jechałam sobie po Opolszczyźnie od zamku do zamku i przejechałam przez Łącznik.

Roboty powstają tu z bezużytecznych części samochodowych a także z tych o innym rodowodzie, które Pan Sebastian wynajduje na złomowiskach, szrotach a może i w domowej kuchni (patrz przepis na robota poniżej). Pomysłów mu nie brakuje, czasami brakuje tylko części, więc tu coś przytnie, tam dospawa, wypiaskuje, zeszlifuje i po 200 godzinach pracy (albo krócej, albo dłużej) – gotowe!

Scrap sculptures, czyli rzeźby ze złomu są niesamowite, zdumiewają rozmiarem i szczegółami wykonania, niektóre ważą kilkaset kilogramów i mają ponad 2 metry wzrostu, ruszają głowami, wymachują rękami, świecą oczami, a nawet mówią, ale wszystkie bez wyjątku są fascynujące. Inspiracją do ich powstania są krewni z filmów science-fiction, a Terminator ze Schwarzeneggerem to biblia. Efekty są!

Pan Sebastian zawsze interesował się fantastyką, więc gdy pewnego dnia dzieci poprosiły go, aby zrobił im robota, nie miał z tym większego problemu. Tak to się kiedyś zaczęło, a dzisiaj filmowcy i kolekcjonerzy z całej galaktyki, czekają w kolejce na… swojego robota. I dobrze, bo świat potrzebuje ludzi z pasją.

Cała wystawę można zwiedzić w ciągu kilku minut, albo zostać tu kilka godzin nie nudząc się ani sekundy. Bardzo cenię takich ludzi i lubię jak rzeczy dostają drugie życie, więc w Fabryce Robotów w Łączniku byłam w siódmym niebie!

***

Dla zainteresowanych budową robotów podaję przepis na Kapitana Amerykę w wersji minionkowej: 1 butla gazowa, 1 pokrywka do garnka, 3 gaśnice, kilka nabojów do syfonu, kawałki blachy. Teraz to wszystko: wyczyść-przytnij-zespawaj-dokręć i GOTOWE! Dobrej zabawy Wam życzę w tym niesamowitym miejscu w Polsce, czyli w Łączniku, na ul. Stawowej 15. Ziemianie i kosmici mogą się teleportować na stronę: www.facebook.com/Roboty.Filmowe.Fabryka

Scrap sculptures, czyli Fabryka Robotów Filmowych